Fantasy Książki

5 książek fantasy dla starszych czytelników

Jeśli należysz do osób, które książki z fantasy traktują jak książki dla “małolatów” i ostatni raz miałeś/ aś z nimi do czynienia gdy twój wiek kończyło -naście to bez obaw! Przedstawię Ci dziś kilka książek bądź serii z tego gatunku, które powinny przypaść do gustu nieco starszemu czytelnikowi.

Seria Temeraire – Naomi Novik
Jeśli lubisz połączenie gatunków to świat, który wykreowała Naomi Novik powinien sprostać Twoim oczekiwaniom. Autorka zgrabnie osadziła rozpoznawalne dla fantastyki smoki w historycznych czasach.
Cykl składa się z 9 tomów, których wydarzenia prowadzą czytelnika wokół całego globu.

Oko Jelenia – Andrzej Pilipiuk
Autor w tej serii nie obchodzi się delikatnie z wykreowanymi przez siebie bohaterami. Akcja serii w głównej mierze toczy się w czasach istnienia hanzy i przenosi bohaterów do takich miejsc jak XVI wieczny Gdańsk czy Visby. Seria ta to rollercoaster miejsc, zdarzeń i epok historycznych.
Seria liczy sobie 7 tomów.

Wiedźmin – Andrzej Sapkowski
Cóż to byłoby za zestawienie bez łowcy potworów wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Popkultura w ostatnich czasach eksploatuje tę serię- popularna gra, serial wyprodukowany przez Netflix. Trudno komuś nie wiedzieć o czym opowiadają te książki. Jeśli jednak wciąż nie udało Ci się przeczytać wiedźmińskiej serii to nie ma na co czekać.
Cała seria składa się z 8 tomów.

Najciekawsze gry MMO

Pieśń lodu i ognia – George R.R.Martin
Kolejna seria, która szerzej dała się poznać przez bardzo popularny serial emitowany na HBO. Seria jest przeznaczona dla starszego odbiorcy, autor nie szczędzi swoim bohaterom trudnych przeżyć. Książki napisane zostały z perspektywy każdego bohatera, dzięki czemu można poznać co motywuje postacie.
Seria liczy 5 tomów – docelowo ma ich być 7, każdy fan z niecierpliwością czeka na kolejne tomy i życzy autorowi 100 lat w zdrowiu i aktywności twórczej.

Ruda Sfora- Maja Lidia Kossakowska
Jak często masz do czynienia z fantastyką osadzoną w Jakucji, w której szamanizm odgrywa ważną rolę? Klimat i otoczenie jest niestandardowe i to wyróżnia tę książkę.
Wierzenia syberyjskich plemion, widmo klątwy, i grupa która ma nie dopuścić do jej spełnienia. Warto sprawdzić czy jest szansa, że to się uda.

Similar Posts