Książki

Recenzja książki – “Sezon luster” Anna-Marie McLemore

Książka “Sezon luster” to niezwykle ciężka, ale poruszająca historia, przedstawiająca losy osoby, która zmaga się z ogromną traumą.

Anna-Marie McLemore i jej “Sezon luster” – czy warto przeczytać?

Pokazująca, że jedno złe doświadczenie może zmienić nasze dotychczasowe życie w piekła, a każdy kolejny dzień przypomina walkę o przetrwanie o kolejny dzień, a potem kolejny, i kolejny, aż do momentu, kiedy tracimy ostatnie siły i nadzieję, że nasze życie może zmienić się na lepsze.

Ciela była kiedyś czarodziejką. Może nie taką dosłowną z legend albo bajek, ale potrafiła zmienić szary poranek, w poranek pełen smaków i zapachów. Ciela była kiedyś pracownicą w piekarni, a jej magiczny czar polegał na tym, że potrafiła, odgadnąć co klient chciałby kupić, nie złożywszy nawet zamówienie. Wszystko się to jednak zmieniło podczas imprez gdzie Ciela doświadczyła napaści seksualnej.

Ciele wie również, że nie była jedyną ofiarą na imprezie, ale chłopak ten niczego nie pamięta.
Loke w końcu pojawia się w szkole Cieli, a ta za wszelką cenę chce nawiązać z nim przyjaźń, aby razem poradzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami, i co najważniejsze, zemścić się na osobach, które uważają, że to, co wydarzyło się na imprezie, można obrócić w zabawę, lub żart.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat książki “Sezon luster” Anny-Marie McLemore?

“Sezon luster” Anny-Marie McLemore to książka trudna dla każdego czytelnika, nieważne ile ma lat, ponieważ są w niej przedstawione tematy, które na co dzień nie spotyka się w młodzieżówkach, ale powinna być ona zachętą, aby nauczyć młodych ludzi jak rozmawiać na temat napaści seksualnych i gwałtów.

Więcej przydatnych recenzji książek (ale też gier i sprzętów elektronicznych), znajdziesz w serwisie https://www.egracze.pl/.

Anna-Marie McLemore jest niebinarną autorką książek, skierowanych głównie do młodzieży. “Sezon luster” jest pierwszą książką wydaną w Polsce od tej autorki, a niektóre wydarzenia przedstawione w powieści, były oparte na doświadczeniach życiowych McLemore. Autorka skupia się w swoich książkach na motywach znanych z bajek i legend, tylko przedstawiająca je w nieco inny, i zmodyfikowany sposób.

Similar Posts