Gry MMO

Najciekawsze gry MMO

Gry MMO już od ponad dekady fascynują całe rzesze graczy, którzy mają już jednak doświadczenie z wirtualnymi rozgrywkami. Nowi gracze, chcący partycypować w światach tego typu, nie wiedzą za bardzo, jak się w tej tematyce poruszać i w jaką grę najlepiej zagrać. Dlatego warto przyjrzeć się kilku najciekawszym grom MMO dostępnym aktualnie na rynku? Bynajmniej Gry MMO nie mają nic wspólnego z grami hazardowymi, które są bardzo popularne w Polsce. Tego typu gry hazardowe znajdziemy tutaj.

Sztandarowym przykładem doskonałej gry MMO od wielu lat jest już World of Warcraft, produkowany ciągle przez Blizzard Entertainment. Nie ma tutaj mowy o czasie przeszłym, ponieważ regularnie do gry dodawana jest nowa zawartość w postaci olbrzymich dodatków, które implementują nowe mechaniki oraz wielkie krainy, które można eksplorować, regularnie wydawane są również mniejsze aktualizacje, które wprowadzają zmiany kosmetyczne i drobne poprawki, usprawniające działanie gry. World of Warcraft, jak sama nazwa wskazuje, dzieje się w uniwersum Warcrafta, które jest na wskroś legendarne i rozwijane już od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Możemy mieć dzięki temu pewność, że świat, który przyjdzie nam poznać, będzie naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny, a także niepowielający różnego rodzaju utartych schematów z wielu gier fantasy, czego dowodem są na przykład klasyczne już pandy w roli grywalnej rasy.

Przykładem znakomitej gry MMO z nieco innej beczki jest natomiast EVE: Online, o którym regularnie robi się głośno ze względu na specyfikę tej rozgrywki, która wiele osób fascynuje, ale też niejednokrotnie przeraża złożonością i ilością czasu, który tej grze należy poświęcić, by móc osiągać satysfakcjonujące wyniki. EVE: Online to gra, która dzieje się w kosmosie w dalekiej przyszłości. Umożliwia nam rozwój na mnóstwo rozmaitych sposobów: nie ma jednego konkretnego patentu na rozgrywkę, w ramach gry można walczyć, handlować, zbierać surowce czy zajmować się dyplomacją. Ogromnym atutem gry jest bardzo zaangażowana i zwarta społeczność, podzielona na frakcje i jak najbardziej czująca klimat gry – nie ma tutaj mowy o oszustach lub ludziach burzących misternie budowany klimat.

Jak powstaje świat fantasy?

The Elder Scrolls: Online jest przykładem gry MMO, o której fani marzyli dekadami. Seria gier fantasy The Elder Scrolls ma na całym świecie całe legiony fanów, którzy spędzili setki godzin w krainach stworzonych przez Bethesda Game Studios i byli euforyczni na samą myśl o tym, by grać w tych krainach wspólnie i połączyć je w jeden, wielki świat. Po latach Bethesda faktycznie usłuchała swoich fanów i stworzyła taką produkcję, którą regularnie uzupełnia o nową, interesującą zawartość.
Star Wars: The Old Republic przejdzie natomiast do historii jako jeden z najlepszych niewypałów w historii branży gier komputerowych. Gra była bowiem projektowana z myślą o tym, żeby zrzucić ze szczytu World of Warcraft i wydawca podszedł do tego zadania bardzo ambicjonalnie: środki przeznaczone na produkcję i reklamę gry wyniosły ponad 200 milionów dolarów, co jest kwotą absolutnie astronomiczną. Okazało się jednak, że gra nie zyskała takiej popularności, jakiej od niej oczekiwano i ostatecznie przeszła na moduł free-to-play, co oznacza, że można w nią dzisiaj zagrać całkowicie za darmo. Pozycja obowiązkowa dla fanów Gwiezdnych Wojen. Star Wars: The Old Republic jest absolutnym hitem i na każdym kroku widać ogromne pieniądze włożone w tę produkcję.

Similar Posts