Książki

Recenzja książki “Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka. Tom 1” Agnieszka Stelmaszyk

Książka “Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka” przedstawia biuro detektywistyczne, które jest prowadzone w Parku Księżycowym, a pracują tam m.in.:

O bohaterach

Alfred Wiewiór- to prawdziwy pogromca przygód. Uwielbia wszelkie przygody, i zagadki kryminalne, dodatkowo interesuję się książkami z motywem kryminalistycznym, dlatego często można go znaleźć w parkowej biblioteczce. Alfred Wiewiór to także urodzony akrobata, jest najlepiej wysportowany, i uwielbia jazdę na hulajnodze. Dodatkowo Alfred uwielbia wszelkiego rodzaju łamigłówki, i trudne zadania, oznacza się doskonałą pamięcią, i zapamiętuję wszystkie swoje kryjówki, w których ukrył swoje przysmaki.

Maciek Jeż- różni się od swoich kolegów tym, że uwielbia pracować w nocy, lecz za dnia wydaje się lekko senny, często jest rozkojarzony, ale to tylko dlatego, że często siedzi głową w chmurach. On również uwielbia literaturę, Maciek piszę nawet powieść pod tytułem “Sekret Mrocznej Puszczy”. Maciek nocą zmienia się w innego zwierzaka, jest bardziej sprytny, zaradczy, lepiej się skrada i łapie rabusiów.

Stefan Dzik- to, co charakteryzuje Stefana, jest jego wielkie serce. Zawsze chce pomagać innym, jest urodzonym optymistą, i dobry humor go nigdy nie opuści. Zawsze jest gotowy stanąć w obronie młodszych, mniejszych, starszych i słabszych. Uwielbia żołędzie, miłe niespodzianki, odważny i sprytny. Stefan chce kiedyś zostać aktorek, lecz poprzednie castingi mu jakoś nie wyszły, więc nadal pracuję w biurze detektywistycznym. Mimo swojego wielkiego serca, dobroci i humory musi chodzić w przebraniu, ponieważ inne zwierzęta się go boją.

O tomie pierwszym

W pierwszym tomie “Alfred wiewiór i tajemnicza walizka” Alfred i jego przyjaciele będą musieli podjąć się trudnego i zagadkowego zadania, jakim jest przywłaszczenie tajemniczej walizki. Lecz nie będzie to sprawa taka łatwa i szybka do rozwiązania. Detektywi będą musieli użyć swoich wszystkich możliwości, aby dociec, o co chodzi z tajemniczą walizką. Więcej o kulisach tej książki oraz recenzje innych autorów można znaleźć na portalu Ploteczek.

Similar Posts