Książki

Ile książek jesteśmy w stanie przeczytać rocznie?

Czytanie jest dla wielu ludzi formą rozrywki, ale także sposobem na to, by stać się o wiele bardziej inteligentnym. Czytanie służy również utrzymaniu naszych mózgów w formie i do postępu intelektualnego bez zbytniego wysiłku.

Niestety w naszym codziennym życiu nie mamy zbyt wiele czasu na czytanie, dlatego wymyśliliśmy pytanie, które nadaje tytuł temu artykułowi, a brzmi ono: ile książek jesteśmy w stanie przeczytać w ciągu roku? Matematyka dała nam ciekawą odpowiedź: nie więcej i nie mniej niż 200 książek.

Charles Chu, ekspert w dziedzinie matematyki, opublikował artykuł, w którym dzięki kilku prostym operacjom matematycznym wykazał, że każdy jest w stanie przeczytać do 200 książek rocznie.

Czy Polacy są w stanie przeczytać 200 książek rocznie?

Niniejsze opracowanie odnosi się do mieszkańców Ameryki Północnej, choć wszystkie dane można odnieść do dowolnej osoby i oczywiście również do Polaków. Jednak fakt, że jesteśmy w stanie, nie oznacza, że to robimy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tylko trzy na dziesięć osób twierdzi, że czyta regularnie książki. Wielu ludziom nie udaje się przeczytać nawet jednej książki w roku, więc jak wymagać od nich, aby przeczytali 200.

Każdy może przeczytać 200 książek w ciągu roku, jeśli się do tego przyłoży, choć wychodzi, że każdą książkę powinniśmy przeczytać w nieco mniej niż dwa dni, co jest nie do pomyślenia, jeśli pracujemy i mamy inne hobby. Chcesz czytać więcej książek niż ma to miejsce obecnie? Zapoznaj się z tymi poradami.

Szczerze wierzę, że większości ludzi nie udałoby się przeczytać 200 książek rocznie, głównie dlatego, że nie mamy tyle czasu, ile chcielibyśmy poświęcić na czytanie. Uwielbiam spędzać długie chwile na czytaniu, ale niestety wszystkie codzienne sprawy nie pozwalają mi cieszyć się lekturą dłużej niż godzinę dziennie. Poza tym, kiedy czytam, lubię czytać powoli, rozumiejąc nawet najmniejszy szczegół i delektując się każdym słowem. Czasami nawet robię notatki lub adnotacje, co niewątpliwie uniemożliwiłoby mi przeczytanie 200 książek w ciągu roku.

Jestem przekonany, że gdybyśmy nastawili nasze umysły na to, moglibyśmy czytać książkę dziennie, a więc 365 książek rocznie, ale z pewnością nie cieszylibyśmy się nimi ani nie delektowali w sposób, w jaki powinno się cieszyć książką.

Similar Posts