Fantasy Gry MMO

Czy gry Daily Fantasy Sports są formą hazardu?

Daily Fantasy Sports to różnorodne gry sportowe połączone z elementami fantasy. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i zwykle trwa kilka dni lub godzin, a nie przez cały sezon. A jeżeli zastanawiacie się, czy DFS to również gry hazardowe, odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Czy gry DFS są dla wszystkich graczy?

W tym fantastycznym świecie DFS gracze mają możliwość tworzenia drużyn, wybierając zawodników z grupy profesjonalnych sportowców. Natomiast punkty przyznawane są w oparciu o indywidualne wyniki na boisku. Mało tego, istnieją też platformy internetowe, dzięki którym mamy okazje do obstawiania zakładów i zarabiania pieniędzy przez rywalizację z innymi graczami.

Ponadto, uczestnicy gier Fantasy Sports muszą odznaczać się bardzo dobrymi umiejętnościami. Tylko w ten sposób będą mogli stanowić zagrożenie dla swoich przeciwników. Poza tym, jeśli chcemy grać na pieniądze, musimy mieć ukończone 18 lat. A jeżeli wystarczy nam rozgrywka w darmowych ligach, to możemy wziąć udział, jeśli mamy co najmniej 13 lat.

Faktem jest również to, że w miarę rozwoju tych wirtualnych dyscyplin sportowych, wiele platform zaczęło wprowadzać funkcje zapewniające bardziej wyrównaną rywalizację. Należą do nich m.in. różne opłaty za wpisowe, przywileje dla zaprawionych weteranów, opcja blokowania graczy, czy zawody dla początkujących. Wszystkie te dodatki ułatwiają nie tylko rozpoczęcie rozgrywki, ale także wspinaczkę po drabinie kariery sportowej.

Daily Fantasy Sports – jak grać?

Platformy internetowe i aplikacje mobilne ułatwiają tworzenie konta oraz formowanie drużyn, a jeśli mamy trochę szczęścia – również zgarnianie wygranych. Przed rozpoczęciem zabawy należy zawsze dokładnie zapoznawać się z warunkami danej witryny, ponieważ każda z nich kieruje się własną polityką. I tak jak w przypadku kasyn online, witryny DFS oferują różne zasady i metody oceniania.

Jednakże ogólny schemat całego procesu przedstawia się tak:

  • Założenie konta na stronie DFS

W tej kwestii mamy kilka różnych opcji. Aczkolwiek najłatwiejszym sposobem jest wybór jednej z największych platform. Takie witryny bardzo często udostępniają nowicjuszom rozmaite przewodniki i użyteczne informacje, a także specjalne ligi dla początkujących.

  • Wybór stylu gry i typu zawodów

Po utworzeniu konta musimy zdecydować, jaka dyscyplina interesuje nas najbardziej. Większość witryn obsługuje takie rozgrywki jak piłka nożna, hokej, baseball, koszykówka i football. Jednakże są również i takie, gdzie pogramy w NASCAR lub MMA.

Musimy mieć na uwadze, że DFS to także bardzo różne style rozgrywki. Na przykład, gry typu „Double-Up” gwarantują 100% zwrotu za wpisowe, jeśli uplasujemy się wśród najlepszych 50% wszystkich graczy. Natomiast tryb „jeden na jednego” oferuje rozgrywkę przeciwko jednemu przeciwnikowi. Opcja ta zwykle preferowana jest przez bardziej doświadczonych graczy. I nie należy też zapominać, że wysokość nagrody zależy tutaj od wyników naszej drużyny.

Ażeby wziąć udział w zawodach, najpierw musimy wpisać się na listę graczy. Wszystkie typy zawodów wyświetlane są na stronie głównej. I często różnią się od siebie rodzajem dyscypliny, stylem rozgrywki, okresem trwania i wysokością wpisowego. Pamiętajmy, że udział w zawodach wiąże się z opłatą startową.

  • Formowanie własnej drużyny

Jeżeli mamy pokryte powyższe kwestie, nadszedł najwyższy czas, aby zbudować naszą drużynę. Będziemy mieć do dyspozycji listę wszystkich dostępnych graczy, w tym także ich statystyki i oceny z ostatnich rozgrywek. A to, jaką drużynę uda nam się skompletować, zależy już wyłącznie od nas. Możemy dobrać sobie tak świetny zespół, na jaki tylko mamy ochotę. Jedyna rzecz, jaka nas ogranicza, to limit wynagrodzenia. Dlatego musimy się też upewnić, że łączne wynagrodzenie naszego teamu nie przekracza tego limitu.

Po zakończeniu meczów statystyki aktualizowane są jeszcze tego samego dnia. Z kolei wyniki drużyny wyświetlane są na stronie głównej. I jeśli wybraliśmy zwycięską drużynę, nasze pieniądze będą dla nas dostępne w stosunkowo krótkim czasie.

Daily Fantasy Sports w pigułce

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, DFS to kolekcja gier oferujących obstawianie zakładów sportowych. Rozgrywki toczą się w znacznie krótszych okresach niż w przypadku tradycyjnych dyscyplin, udostępniając częstsze wybieranie drużyn i wspaniałe nagrody.

Uczestnicy biorą udział w konkursach za pośrednictwem platform internetowych, które pozwalają im zbudować zespół sportowców dla danej ligi. Co więcej, możemy także wygrywać nagrody pieniężne, bazując na rzeczywistych wynikach sportowców.

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier Fantasy Sports, które zazwyczaj rozgrywane są przez cały sezon, DFS obejmują o wiele krótsze okresy rozgrywki i z reguły trwają parę godzin albo kilka dni.

Czy DFS to forma zakładów sportowych?

Odpowiedź nie jest tu jednoznaczna i raczej wszystko zależy od indywidualnej opinii. Weźmy za przykład bukmacherów online. Pomimo iż wiele osób uważa, że obstawianie zakładów sportowych opiera się na umiejętnościach, znaczna większość traktuje je jako formę hazardu. W przypadku DFS jest podobnie, tylko że w drugą stronę.

Większość opinii na temat DFS twierdzi, że jest to w 100% legalna gra zręcznościowa, a elementy hazardu odnoszą się tylko do statystyk graczy. Ponadto, w wielu krajach witryny Daily Fantasy Sports nie są uznawane za strony bukmacherskie, a tym samym za formę hazardu.

I nie należy też mylić DFS z kasynami internetowymi, ponieważ nie jest to ta sama forma gry na pieniądze, jaką oferują najlepsze kasyna online. W przeciwieństwie do DFS kasyna online udostępniają wyłącznie gry losowe, gdzie bardziej liczy się łut szczęścia niż umiejętności. Poza tym nagrody też mogą być znacznie wyższe. Na przykład, jeśli odwiedzimy najlepiej wypłacalne kasyna online i trafimy jackpot na automacie, możemy zgarnąć naprawdę grube miliony. Więcej o kasynach online przeczytasz pod tym linkiem.

Na dzisiejszym rynku dostępne są różne formy gry na pieniądze. A to sprawia, że gracze mogą wybierać pomiędzy takimi rozrywkami, jak Fantasy Sports, zakłady bukmacherskie online, turnieje hazardowe i renomowane kasyna online.

Similar Posts