Książki Porady

Co czytać, kiedy ma się zastój czytelniczy?

Zastój czytelniczy pojawia się często po przeczytaniu bardzo dobrej książki albo kiedy ma się dużo na głowie. To stan, w którym nie można zmusić się do przeczytania książki, nie da się skupić, a do tego każda pozycja wydaje się bez sensu i nie wciąga. Na szczęście są sposoby, żeby się z niego wyciągnąć, nie czekając, aż po prostu przejdzie. Jak na złość można obejść go za pomocą czytania, ale trochę innego, niż zazwyczaj.

 

Audiobooki

Jeśli chce się sięgnąć po porządną książkę, ale nie można skupić się na czytaniu, dobrze jest zdecydować się na audiobook. Wiele darmowych pozycji jest dostępnych na YouTube albo na Spotify, można też wykupić dla siebie miesięczny dostęp do bazy większości popularnych pozycji. W ten sposób dalej można poznawać ciekawe historie podczas jazdy samochodem, sprzątania albo gotowania, bez konieczności skupiania się na sunięciu wzrokiem po literach. To doskonałe rozwiązanie na zastój czytelniczy, ale także dla tych osób, które nie mają czasu czytać grubych i wciągających książek.

 

Komiksy

 

Komiksy to doskonały sposób, żeby powoli na nowo pokochać czytanie. Można czytać je na przeznaczonych do tego platformach, na których wiele wydawnictw za niewielką miesięczną opłatą daje dostęp do całej masy tytułów lub kupić coś, co od dawna chodziło czytelnikowi po głowie. Większość komiksów jest dość krótka, łatwo się przez nie przechodzi, a często są równie interesujące, co typowe książki. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. W powieściach graficznych ważną rolę odgrywa kreska, poza tym są one przeważnie drogie. Na szczęście spokojnie można wypożyczać je z bibliotek.

 

Krótkie książki

 

Ostatnią propozycją jest czytanie krótkich książek. Mogą mieć mniej niż 200 stron albo być znacznie krótsze. Takie historie czyta się przeważnie bardzo szybko, nawet jeśli nie wciągają od razu i widać wyraźny progres. Do tego pomagają zmotywować się do sięgnięcia po dłuższe książki. Jeśli coś nie będzie z nimi w porządku, można z łatwością się z nimi rozstać albo dokończyć i szybko o nich zapomnieć, bez opłakiwania straconego na nie czasu. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich serii.

Jeśli jednak nie zdecydujesz się sięgnąć po żadną książkę, nawet kucharską, po najlepsze przepisy zajrzyj na stronę www.kulinarna.pl

 

Similar Posts