Tematy inspirowane Tolkienem

Moda, Online Poker, i inne Media zainspirowane przez J.R.R. Tolkien’s Lord of the Rings

Jak franczyza Lord of the Rings zainspirowała inne media

Sukces “The Lord of the Rings” za skutkował wielo milionowym biznesem na całym świecie. Nic dziwnego skoro zarówqno książki jak i filmy przedstawiały piękny ale zarazem enigmatyczny świat. Poniżej są 3 główne gałęzie które zostały zainspirowane przez franczyzę Lord of the Rings:

Architektura
“W dziurze w ziemi żył Hobbit. Nie obskurnej, brudnej, czy mokrej dziurze, wypełnionej robakami czy brzydkim zapachem, lecz nie byłą też sucha, goła, piaszczysta z brakiem miejsca do siedzenia czy czymś do jedzenia: To byłą Hobbicia dziura a to oznacza komfort.” Te linie z Lord of the Rings autorstwa J.R.R. Tolkien stworzyły standardy komfortu, inspirując do stworzenia tysięcy kopi domów Hobbita na całym świecie, dokładnie takimi jakie można znaleźć w filmie. Domy te są bardzo ekologiczne i są tworzone z naturalnych materiały przy pomocy pradawnych technik.

Moda

Każdy pamięta 18 wieczny styl ubioru angielskich prowincji, i eleganckie ubiory mieszkańców  Rivendell? Od“The Fellowship of the Ring” do “The Return of the King”, Ngila Dickson i reszta ekipy tworzącej stroje dla filmu z powodzeniem stworzyli nowy styl dla ludzi z który dość łatwo było się identyfikować. Blog modowy CollegeFashion.net, np stworzył artykuł o modzie LOTR aby pomóc swoim czytelniczkom ubrać się jak ich ulubiona bohaterka, jednocześnie będąc mocnym.

Gry

Co prawda Tolkien powiedział że  “The Lord of the Rings” i “The Hobbit” nie miały miejsca w żadnym określonym okresie historycznym, jednakże, ciężko nie porównać Middle Earth do średniowiecza. Wszystko przez uderzające podobieństwo budynków i mentalności tego okresu. To pozwoliło przystosować deweloperów gier do graficznego świata LOTR.

Jednym z przykładów jest gra w Pokera. Podczas świetności franczyzy “The Lord of the Rings” ludzie ze strony z grami partypoker wymyślili krótki zawody które zawierają podobne grafiki jakie znajdziemy w LOTR dla swoich graczy którzy są jednocześnie fanami twórczości Tolkiena. Użytkownicy byli podekscytowani z racji podobieństwa do Middle Earth i ich różnych lokacji takich jak np Helm’s Deep.