Autor Wątek: Champion - pytania, informacje.  (Przeczytany 49414 razy)

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
Champion - pytania, informacje.
« : Styczeń 19, 2009, 11:25:11 »
Jak rozwijacie swoich championów. dwie bronie jednocześnie czy 1 dwu ręczna?
Ja do 20 lvl grałem dwoma broniami, ale teraz mam 1 dwuręczny topów.
Dziwne jest to że ten topów ma o wiele lepsze staty niż inne bronie tego typu (młoty, miecze). Czemu tak właśnie jest? Może jest wolniejszy czy coś? Co o tym sądzicie?
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline *WasaL*

• Zaawansowany użytkownik
  • *
Odp: Champion - pytania, informacje.
« Odpowiedź #1 : Styczeń 22, 2009, 13:32:57 »
a jak twoje osobiste odczucia po zmianie broni? wydajniejsze dwie bronie, czy jedna dwuręczna

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #2 : Styczeń 22, 2009, 20:01:40 »
no więc grałem dziś z champem 50 lvl. Oto kilka rad od niego:

- koniecznie bronie jedno ręczne, po jednej w każdej dłoni. Używać broni dwuręcznej, tylko w wypadku gdy jest to broń naprawdę dobra (np legendarna)
- olać takie atrybuty jaki will, fate przy wyborze (rodzaju zbroi). Skupić się na MIGHT, AGILITY i VITALITY.
- rozwijać skille craftingu :)
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline *WasaL*

• *
« Odpowiedź #3 : Styczeń 22, 2009, 23:43:12 »
no, no, ta informacja na pewno ułatwi budowę postaci :)
tylko tak na mój prosty, chłopski rozum, co to jest: will, fate przy wyborze (rodzaju zbroi) oraz MIGHT, AGILITY i VITALITY.

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #4 : Styczeń 23, 2009, 21:06:07 »
Will, Fate itp...to tak jakby cechy postaci...tak jak np int dla magów w innych grach, albo str dla  wojów :)
Fate i Will nie są tak potrzebne dla Champa, dlatego można je olac.

Offline *WasaL*

• *
« Odpowiedź #5 : Styczeń 24, 2009, 15:52:38 »
dzięki stronce troche bardziej to sobie rozjaśniłem, ale spoko :)
za kilka dni może w praktyce to potestuje (mam nadzieje) :P

Offline Maurycy69

• Darczyńca
  • *
« Odpowiedź #6 : Styczeń 24, 2009, 16:55:46 »
tylko tak na mój prosty, chłopski rozum, co to jest: will, fate przy wyborze (rodzaju zbroi) oraz MIGHT, AGILITY i VITALITY.

tłumaczenie własne z manuala (jak coś źle proszę poprawić :) ):
will - im więcej, tym więcej masz POWER (many)
fate - im więcej tym szybciej odzyskujesz MORALE (punkty życia) i POWER (mane) w czasie walki
might - im więcej tym większy damage i większa szansa na sparowanie i zablokowanie ataku
agility - im więcej tym częściej trafiasz wroga oraz częściej parujesz i unikasz ciosów oraz większ damage w walce na odległość (np. łukiem)
vitality - im wiecej tym więcjem masz MORALE (punktów życia)

Ja mam za to pytanie - co to crafting?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 16:59:34 wysłana przez Maurycy69 »
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #7 : Styczeń 24, 2009, 18:23:08 »
crafting to tworzenie przedmiotów, zbieranie minerałów itp

Offline Maurycy69

• Darczyńca
  • *
« Odpowiedź #8 : Styczeń 24, 2009, 20:09:19 »
crafting to tworzenie przedmiotów, zbieranie minerałów itp

ah no właśnie :) który zawód jest najodpowiedniejszy dla championa?
ja stawiam na armourera ewentualnie armsmena.

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #9 : Styczeń 24, 2009, 21:29:45 »
zasadniczo nie ma jakis wielkich ograniczeń co do profesji. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zaprawiony w ogniu wojownik był....np kucharzem albo jubilerem :D

Ja osobiście wybrałem profesje Armorera, będę robić zbroje itp.

Offline Maurycy69

• Darczyńca
  • *
« Odpowiedź #10 : Styczeń 25, 2009, 11:07:33 »
no ale chyba chodzi o to, żeby zawód był przydatny dla danej klasy postaci :) co mi z bycia kucharzem, jak potrzebuję dobrej zbroi czy broni? ;)

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #11 : Styczeń 25, 2009, 12:19:31 »
I tu właśnie leży potęga craftu w lotro :) Zasada jest taka że jedna profesja nie jest samowystarczalna. Dajmy na to Armorer czyli osoba która tworzy zbroje itp ma 3 podklasy craftu: Górnik, Kowal i Szwacz.
Jako górnik możemy wydobywać kilowem rudy które można znaleźć w przeróżnych miejscach. Możemy też od razu przetopić je na sztabki danego surowca (miedź, żelazo, złoto, stall, białe złoto itp).
Jako Kowal możemy z tych sztab rudy zrobić części do zbroi, takie jak jakieś metalowe płyty, gwoździe, części pancerzy itp. Możemy też oczywiście wykuć zbroje le wymaga to przeważnie skurzanych elementów takie jak łączenia stalowych elementów. Takie skórzane wstawki robi się 3 profesją czyli Szwaczem z tym że jest pewien problem :D Szwacz może zrobić te skórzane wstawki z ugotowanych skór, ale...ale sam nie potrafi ich gotować. Tym zajmuje się już całkiem inna klasa jaką jest Leśniczy. On potrafi ugotować zebrane skóry tak żeby szwacz mógł z nich coś ciekawego zrobić. Widzisz więc że sam nie zdziałasz nic ciekawego, musisz się opierać na innych. Tu właśnie najbardziej widać nacisk na grę zespołową. Samemu nic się nie wskóra. Możesz oczywiście kupić rzeczy których ci brakuje, ale ceny za nie są astronomicznie :D Czasem potrzeba zasięgnąć pomoc innych profesji. Np dziś chciałem zrobić zbroje, ale okazało się że muszę zrobić części które wymagają polerowanych rubinów. Rubiny miałem bo zdobyłem walcząc, ale już wypolerować ich sam nie potrafię. Zajmuje się tym Jubiler.  Widzisz więc, że każda profesja jest wymagane, a sam możesz wybrać tylko jedną (która składa się z trzech mniejszych profesji)

Offline Maurycy69

• Darczyńca
  • *
« Odpowiedź #12 : Styczeń 25, 2009, 12:54:30 »
hmm no to chwała twórcom za ten nowatorski pomysł :) gram z kumplem więc będziemy musieli przemyśleć jakie zawody wybrać, żeby się uzupełnić :)

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #13 : Styczeń 25, 2009, 12:55:26 »
nie jest nowatorski, w wowie był praktycznie identyczny :)

Offline *WasaL*

• *
« Odpowiedź #14 : Styczeń 25, 2009, 12:55:55 »
no to robi się jeszcze ciekawiej :) settlers 2 miał chyba mniej strategii i zależności w sobie niż lotro :)

edit. wowem się nigdy specjalnie nie interesowałem, ale widzę że gierki poszły ostro do przodu

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16