Autor Wątek: ABC Music System  (Przeczytany 6290 razy)

Offline Maluzis

• Nowy użytkownik
  • *
  • Raven
    • Twierdza
ABC Music System
« : Luty 27, 2009, 14:54:37 »
ABC Music System - System, polegający na odtworzeniu muzyki z zapisu kodowego (literowego). Niżej przedstawię, w jaki sposób można w grze zagrać znane utworki muzyczne, korzystając z plików ABC.

1. Zakładanie folderu z muzyką.

Najpierw musimy stworzyć ścieżkę, z której gra będzie pobierać zapisy ABC utworków muzycznych. W tym celu wchodzimy do Moje Dokumenty, po czym otwieramy folder The Lord of the Rings Online, a następnie tworzymy tutaj nowy folder o nazwie Music.

Ścieżka powinna wyglądać następująco:

...\Moje Dokumenty\The Lord of the Rings Online\Music

2. Tworzenie plików .ABC

Na pulpicie tworzymy Nowy Dokument Tekstowy (Notatnik), po czym otwieramy go. Do notatnika należy wlepić znaleziony kod ABC utworka muzycznego. Skąd je wziąć? Znalazłem jedną taką bibliotekę, choć sądzę że znajdziecie ich wiele więcej. Wystarczy wpisać w google: Lotro abc music

BIBLIOTEKA UTWORÓW MUZYCZNYCH W SYSTEMIE ABC

BIBLIOTEKA UTWORÓW MUZYCZNYCH W SYSTEMIE ABC [2]

Znalazłeś już utworek, który chcesz zagrać w grze. Klikasz na link z rozszerzeniem .abc - otwiera nam się strona z zapisem kodowym. Kopiujemy całość i wklejamy do nowo utworzonego dokumentu tekstowego. Na koniec trzeba odpowiednio zapisać plik - tak, aby zamienił się w plik .abc a nie .txt.
Kilkamy u góry Pilk, potem Zapisz jako. Wyskoczy nam okienko. Okienko powinno mieć następujące ustawienia:

Nazwa pliku: music1.abc
Zapisz jako typ: Wszystkie pliki
Kodowanie: ANSI

[gdzie music1 - nazwa pliku]

Gdy odpowiednio ustawiliśmy parametry zapisu, wystarczy tylko obrać ścieżkę zapisu. Miejscem docelowym będzie utworzony na samym początku folder Music, znajdujący się w Moich Dokumentach. Zatem plik zapisujemy do:

...\Moje Dokumenty\The Lord of the Rings Online\Music

UWAGA! Należy sprawdzić, czy wszystkie pliki są zapisane jako "Plik ABC". W przypadku, gdy będzie plik zapisany jako "Dokument Tekstowy" należy powtórzyć czynność zapisu.
Mogą wystąpić z tym pewne błędy, dlatego zaleca się zapisywać każdy plik oddzielnie (na nowo, bez skrótów)

3. Odtwarzanie muzyki w grze.

No i już jesteśmy na końcu całego procesu. Włączamy gre, logujemy się na postać. Teraz wystarczy tylko wybrać odpowiedni instrument (włożyć do ekwipunku) i wpisać komendę:
/music
/play [nazwa pliku] [index]

Gdzie [nazwa pliku] wpisujemy taką, jaką zapisaliśmy w folderze Music. W komendzie nie podajemy rozszerzenia .abc!
Gdzie [index] to instrument na którym gramy - tylko do gry zespołowej. Działa w niektórych utworkach. Domyślne to liczba "1", pod dalszymi numerami można znaleźć dla innych instrumentów.

4. Jak zagrać w zespole?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, aby każdy z grających miał wgrany ten sam utwór muzyczny. Następnie korzystamy z komendy /playsync oraz /startplay. Po wejściu w tryb muzyczny należy  wejść w tryb gry synchronicznej:
/play [nazwa utworu] sync
Gdy wszyscy gracze są już gotowi ze swoimi utworami jedna osoba inicjalizuje grę:
/startplay

Gotowe. Mam nadzieję, że nie mieliście z tym żadnych problemów. Teraz cieszcie się idealnie zagranymi utworami muzycznymi w grze LOTRO!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 08:44:08 wysłana przez Geralt »

Offline Gwen

• Administrator
  • VIP
  • *
Odp: ABC Music System
« Odpowiedź #1 : Luty 28, 2009, 16:12:00 »
Odnosnie 4 punktu... tego sie tak nie robi ;). Synchonizowanie przez TSa przy kilku grajacych? Wolalbym tego nie sluchac. Devsi pewnie tez, poniewaz sprytnie ten problem rozwiazali.
Po wejsciu w tryb muzyczny nalezy nalezy wejsc w tryb gry synchronicznej
/playsync [nazwa utworu]
Gdy wszscy gracze sa juz gotowi ze swoimi utworami jedna osoba inicjalizuje gre.
/startplay
Tak to sie robi jesli chcemy aby to co gramy przypominalo z grubsza muzyke.

Jak zwykle wszystko dokladnie jest opisane in game pod /help music.

Offline Maluzis

• Nowy użytkownik
  • *
  • Raven
    • Twierdza
« Odpowiedź #2 : Luty 28, 2009, 16:36:09 »
Poprawiłem. Dzięki za informacje - nie testowałem, to nie wiem :)

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #3 : Luty 28, 2009, 18:46:02 »
całkiem ciekawy ten system :)
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline N1CO

• Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #4 : Marzec 01, 2009, 11:12:39 »
Bardzo fajny bardzo fajny :D Wasal swego czasu słuchał jak mu gram Buffalo Soldier :D A potem jakieś weed zbierałem :P

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #5 : Kwiecień 08, 2009, 22:36:27 »
świetna zabawa :) Dziś w karczmie wyskoczyłem trochę pograć i jakie brawa byly :)
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline Geralt

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Inquisitor
« Odpowiedź #6 : Kwiecień 09, 2009, 08:43:48 »
Poprawiłem błąd w grze zespołowej. Wygląda to odrobinę inaczej, jako że wpisujesz:
/muisc
"/play [name] sync" a nie tak jak było napisane "/playsync [name]"
forsaken in the dark

Offline Darku

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 : Kwiecień 10, 2009, 00:11:44 »
Heh dzisiaj pierwszy raz pobawiłem się tym systeme. Ile przy tym jest frajdy ^^ Świetna zabawa - szczególnie w grupie :D

Offline badek5

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 : Kwiecień 08, 2013, 18:55:47 »
Witam. Na ogół to bardzo fajny system, ale czy ktoś może wie jak ,,Przerobić" zwykłą muzykę na właśnie taką? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline Kosmak980

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 : Kwiecień 08, 2013, 22:10:40 »
hehe zagrałem Far over i wszyscy klaskali pod rozbrykanym :D
ZA GONDOR!!!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16