Autor Wątek: The Lord of the Rings Online™ Free-to-Play już jesienią?  (Przeczytany 26829 razy)

Offline Geralt

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Inquisitor
Codemasters ogłosiło, że już tej jesieni Lord of the Rings Online zostanie grą wolną od opłat. Niemniej jednak aby cieszyć się pełnią świata w LotRO, wymagane będzie konto VIP. Zostanie również wprowadzony LotRO Store™, w którym gracze będą mieli możliwość wymieniania punktów zdobytych w grze lub zakupionych oddzielnie na unikalne przedmioty. W ofercie na start znajdzie się ponad 2500 przedmiotów do zakupienia.

Użytkownicy konta VIP nie zauważą wielkich zmian, gdyż ich konta nie będą się różniły niczym istotnym od starych płatnych kont. Za konto VIP pobierana będzie miesięczna opłata (lub lifetime), a jedyną różnicą będzie otrzymywanie 500 punktów miesięcznie na przedmioty z LotRO Store™.

Pozostaje tylko pytanie, czy Lord of the Rings Online, gra która zyskała sławę poprzez nacisk na "lore" i "community" nie zostanie zmieniona w grę, która jest nastawiona na maksymalny zysk, a stary, wierny gracz, który nie zdecyduje się na dokupienie dodatkowych puktów zostanie bez perspektyw na dobry gear i na pełną zabawę? Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że Codemasters ma swój dobry plan na pogodzenie chęci powiększenia zysków z rozwijaniem gry, która w dalszym ciągu będzie zadowalała każdego gracza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 16:50:49 wysłana przez Avatarus »
forsaken in the dark

Offline Gerdhard

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: The Lord of the Rings Online™ Free-to-Play już jesienią?
« Odpowiedź #1 : Czerwiec 04, 2010, 15:54:23 »
Jak dla mnie żenada jeśli dojdzie do tego pozostanie mi nie mniej nie więcej poszukać tytułu który ma P2P . CM spierdzielił mi taką grę tym pomysłem. Banda dzieci Neo i innego badziejstwa nas zaleje ahhh szkoda gadać.

Offline cancel

• Aktywny użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 : Czerwiec 04, 2010, 16:13:08 »
Najgorsza informacja jaką mogłem przeczytać.  :'( Gra straci wszystko co do tej pory osiągnęła. Chociaż przyznaje się rzadko wykupywałem abonament, ale to racze z powodu braku czasu niż pieniędzy, a już na pewno nie z braku chęci. Miałem teraz wykupić  lifetime, ale teraz muszę to głęboko przemyśleć (ale chyba i tak kupię). Ogólnie to bardzo szkoda tej gry jak się tak stanie, ale grać nie przestanę, bo kocham świat Śródziemia.

PS: Nie ma może jakiegoś święta żartów czy coś takiego w Wielkiej Brytanii?? A może to spóźnione prima-aprilis?? (Przynajmniej mam taką nadzieję, jeszcze)

Offline Geralt

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Inquisitor
« Odpowiedź #3 : Czerwiec 04, 2010, 16:16:17 »
To nie jest żart.
Tutaj jest oficjalna informacja:
http://community.lotro-europe.com/news.php?id=10651&pagename=news&type=news

Porównianie kont Free-to-Play, Premium oraz VIP, FAQ oraz zapisanie się do bety:
http://www.lotro-europe.com/freetoplay/info/
forsaken in the dark

Offline Elfearic

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 : Czerwiec 04, 2010, 16:21:16 »
Złe to wiadomości dla Śródziemia, czeka nas zalew bandy przygłupich noobów. No i item shop :/ ble...
Elfearic lvl 60 champion.
Serwer: Snowbourn.
Kinship: Akademia.

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #5 : Czerwiec 04, 2010, 16:48:03 »
dziwne posunięcie.
Swoją droga to z lifetime lekka chamówa....taka oferta a kilka dni później  wariant free to play....no kurde.

Są też plusy.
Nie każdy osobnik który nie ma kasy jest automatycznie neo-kidem.
Jest masa np studentów których nie stać na płatne gry.
To szansa żeby nasi mniej zamożni znajomi mieli okazję z nami zagrać.
Jasne że będzie też najazd hołoty, ale tego już nie da się uniknąć.
Zobaczymy co z tego wyjdzie,
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline Gwen

• Administrator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #6 : Czerwiec 04, 2010, 16:53:28 »
Lifetimerzy nie beda w zadnym razie poszkodowani, dostana konta VIP na zawsze, 500 punktow na zakupy miesiecznie i jednorazowo 1000 na start, (co np. moze oznaczac zakup przyszlych dodatkow za free).

Offline Tilo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Hobbit Burglar
« Odpowiedź #7 : Czerwiec 04, 2010, 16:55:07 »
Hmm, nie jest do dobra wiadomość. Widać Codemasters ma już nóż na gardle i próbuje w akcie desperacji ratować zyski. Mam tylko nadzieję, że np. granie na serwerze RPG (Laurelin) będzie możliwe wyłącznie dla posiadaczy konta VIP.
Tilo - Level 36 Hobbit Burglar - Laurelin [EN-RP]

Offline Gerdhard

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 : Czerwiec 04, 2010, 17:03:08 »
Tilo zapomnij o tym mam nadzieje że Gwiedniaki wyjdą normalnie . A co do tego co Ava przelicz odsetek biednych studentów od niedojrzale emocjonalnych gimnazjalistów , ludzi z Tibii itp itd .

Offline Avatarus

• Administrator
  • VIP
  • *
    • Borówka Amerykańska
« Odpowiedź #9 : Czerwiec 04, 2010, 17:07:48 »
to niekoniecznie oznacza nóż na gardle.
Przecież dostali potężny zastrzyk gotówki z racji wejścia WB.
Moim zdaniem to po prostu chłodna kalkulacja.
O wiele łatwiej zachęcić klienta do zakupu jeśli coś zna i lubi i ma tego wolny dostęp.
Wiele gier przeszło z systemy p2p na f2p+premium i wyszło im to na dobre.
Czy teraz będzie podobnie? zobaczymy :D
Szukasz roślin do ogrodu? Może jakies rarytasy, ciekawostki, ogrodnicze. Mamy spory wybór borówki amerykańskiej

Offline Gwen

• Administrator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #10 : Czerwiec 04, 2010, 17:09:51 »
Przyklad DDO pokazuje, ze zystki i liczba graczy po przejsciu na taki schemat platnosci gwaltownie rosna.

Offline heymdall

• Aktywny użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 : Czerwiec 04, 2010, 17:16:00 »
NIEEEEEEEEEEEE!!!!
A miałem wrócić do LoTRO, by rozkoszować się opowieścią, atu jakieś dzieciaki z Tibii i zobaczę znów "Stfu", "lol", "L2P" na kanale ..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 18:22:25 wysłana przez heymdall »
jak naucza nas Mistrz Tolkien: na grobach znamienitych Ludzi oraz Elfów zawsze rosną pięknie kwiaty a na orkowym ścierwie nic ..
wniosek: Elfy i Ludzie to doskonały nawóz

Offline Elenal

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #12 : Czerwiec 04, 2010, 18:11:16 »
Będzie wielce buba... jak zwykł mawiać Czesław

Średnio, bardzo średnio mi się to widzi. Ale z końcowym werdyktem wstrzymam się do czasu kiedy będziemy już wiedzieli jak wszystko wygląda w praktyce.
Obawiam się jednak, że LotrO może stracić wiele z swej magii i unikatowości.
W prywatnej wiadomości jaką do mnie wysyłasz może znaleźć się przykładowo komplement pod moim adresem a nie pytanie, którego miejsce jest na forum.

Offline heymdall

• Aktywny użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 : Czerwiec 04, 2010, 18:21:40 »
właśnie: LotRO ma świetną community - chyba najlepszą, jaką kiedykolwiek widziałem w MMO, był elitarny - nie każdy chciał grać, bo wymagał z początku dużo wysiłku i nie był grą do zakochania się z miejsca; to raczej gra, do której się dojrzewa
czy prepaidy będą nadal ? jak będzie wtedy wyglądało opłacanie gry ?
ALEŻ MI TO HUMOR ZEPSUŁO !! A MIAŁEM WYKUPIĆ PREPAID I MIAŁEM ŚLINOTOK NA LOTRO  ..  :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 18:25:12 wysłana przez heymdall »
jak naucza nas Mistrz Tolkien: na grobach znamienitych Ludzi oraz Elfów zawsze rosną pięknie kwiaty a na orkowym ścierwie nic ..
wniosek: Elfy i Ludzie to doskonały nawóz

Offline Gwen

• Administrator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #14 : Czerwiec 04, 2010, 18:26:53 »
Prawdopodobnie prepaidy nadal beda dostepne. Konto VIP bedzie w sumie tym, czym obecnie jest normalna subskrybcja (i prawdopodobnie za ta sama cene).
Rozszerzeniu (ale tez i ograniczeniu) ulegnie trial, bedzie mozna za darmo i bezterminowo dobic do 50 levelu (chociaz z ogromnymi ograniczeniami, m.in w chacie, maksymalnej ilosci zlota ktora mozna postadac, krainkach do ktorych mozna wejsc, itp...).

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16